Dinozorların nesli neden yok oldu: Elleri Küçüktü

Kendine bilim adamı diyen bir avuç insan, dinozorların yok olma sebebini Dünya’ya çarpan dev bir göktaşının, iklimi değiştirmesine bağlıyor. Hayatımda bundan daha büyük bir palavra duymadım. Yani şu gezegende insanoğlu olarak neredeyse 45.000 yıldan beri varız, amaçsız bilim-kurgu filmlerinden başka, biriniz dünyaya göktaşı çarptığını gördü mü? Zaten gezegen olarak Dünya’yı seçmemiz de bundandır. Dünya, evrende o kadar sote bir yere pusmuş ki hiçbir göktaşı Dünya’ya çarpamaz. Kendini bilim adamı zanneden şarlatanların tezini çürüttükten sonra kendi tezimi size anlatayım. Evet, dinozorlar maalesef yok oldu. Peki neden? Çok basit. Çünkü elleri küçücüktü. Yandaki resme dikkatle bakın. Bu kadar büyük bir hayvanın bu kadar küçük elleri olursa napar? Ya da napamaz?

-Göbeğini ve sırtını kaşıyamaz.

-Ağladığında göz yaşlarını silemez.

-Kulağını karıştıramaz.

Bunları yapamayan bir varlık, yaşamını ancak mutsuz bir şekilde devam ettirebilir. Bilim adamlarına inanmayın siz. Bilimle çok uğraştıkları için kafayı yemişler.

Hayvanlar aleminin yalandan kralı: Aslan

Geçen gün izlediğim bir belgeselde anlatıcı cümleye şöyle girdi: “Hayvanlar aleminin kralı aslanlar, ço”. Sinir krizlerine girmeden televizyonu orada kapattım.

Bu yalanı kim uydurdu bilmiyorum ama akrabası kedi olan bir hayvana kral demeye hiç niyetim yok. Dinozor gibi bir hayvan varken aslana “Sen ormanın kralısın, paşam” demek Kasımpaşaspor’un Barcelona’dan daha iyi pas yaptığını kabul etmekle eşdeğer bir davranıştır. Dinozorlar bu konuda problem çıkarmamışlarsa asaletlerinden ve mütevaziliklerinden çıkarmamışlardır. Yani affedersiniz, dinozor yanlışlıkla bir yellense kral dediğiniz aslan oracıkta ölür gider. Burada hala neyin krallığından bahsediyoruz ki?

İnsanlığın Dinozorlardan öğreneceği çok şey var!

Dinozorlar, Dünya üzerinde 150 milyon yıl yaşamışlar. Bu ne demek biliyor musunuz? Tabii ki de bilmiyorsunuz. İnsanlık tarihinin 3000 katı demek. Eğer insanlar da nesillerinin bu kadar uzun yaşamasını istiyorsa yapmaları gereken bazı şeyler var. İşte dinozorların uzun yaşam formülleri:

 1-Çevreye uyum sağladılar.

Bence bu konuda insanoğlundan başarılısı yok. Hele yeni nesil bu duruma o kadar alışık ki, çoğu, arkadaşlıklarını hiç tanımadığı parti ortamlarında kazanıyor. Hiçbir çekinmeleri yok maaşallah.

2-Sert kabuklu yumurtaları sayesinde pek çok yavru yaşadı.

Bence derhal üreme şeklimizi değiştirmeliyiz. Sizce de yumurtayla üreme sistemi kulağa daha havalı gelmiyor mu? Üstelik böylece gündemdeki kürtaj meselesine de bir son vermiş oluruz. Kabukla üreyen yeni neslimiz bizlerden çok daha akıllı ve dayanıklı olacaktır.

3- Bazı dinozorlar ot, bazıları da et yediklerinden yiyecek sıkıntısı çekmediler.

Vejetaryen sayımız çok az. Aralarımızdan bazıları fedakarlıkta bulunup et yemeyi bırakmalılar. Eğer hiç gönüllü çıkmazsa, kimse kusura bakmasın, kura çekerek vejetaryenleri belirleyeceğiz.

Bu 3 altın kuralla milyonlarca yıl yaşamamız mümkün. Fakat ortada daha önemli bir problem var: İnsanlardaki dinozor nefreti. Dinozorlar, insanlığın son halini görseydi Dünya’yı bize emanet edecekleri için pişman olurlardı.

Jurassic Park adlı film Amerikanın bir oyunudur

Birisi bana Jurassic Park’ın çekilme amacını söyleyebilir mi? Yani defalarca izledim ve vardığım sonuç şudur: Dinozorlar insanları yedikleri için kötü varlıklardır.

Yahu dinozorların tabiatında var bu. Alt tarafı birkaç insanı yediler diye dinozorları hedef göstermek nasıl bir terbiyesizliktir? Günümüzde aslanlar yüzünden ölen yüzlerce insan için biriniz aslanları protesto etti mi? Aslan Park diye bir film çekildi de haberimiz mi yok? Ölü dinozorların arkasından işler çevirerek büyük günaha giren Amerika’nın amacı, dinozorların popülaritesini azaltmak ve onları küçük düşürmek.

Gelelim filmin yönetmeni Steven Spielberg‘e. Bilim kurgu sinemasının bu adamdan çektiğini, insanlar sivrisineklerden çekmemiştir. Sırf bu adamın dandik bilim kurgu filmleri yüzünden Akademi, yıllardır bilim kurgu filmlerine Oscar ödülünü vermiyor. Stanley Kubrick’in 2001: A Space Odyssey filminin Oscar’ı alamamasının tek sebebi de budur. Jurassic Park’ı izleyip öve öve bitiremeyen insanlar da bu Amerikan oyununa alet oluyorlar işte. Cahillik… Allah kimseye vermesin.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s